Spraigas cīņas par medaļām Latitude 64 Latvijas Kausa B līgas 4. posmā

Image
dg_title_b_valmiera

Svētdien, 10. oktobrī, rudenīgos laika apstākļos Valmierā disku golfa parkā "Pauku priedes" tika aizvadīts noslēdzošais, ceturtais, Latvijas Disku golfa federācijas B līgas Latvijas Kausa posms.

Visi četri sezonas B līgas posmi bija pārsteigumiem pilni, jo posmu TOP 3 bija krasi atšķirīgi. Tas tikai liecina par to, ka arī B līgas posmos notiek tikpat sīvas cīņas par godalgotajām medaļām kā A līgas posmos. 

Šajā posmā visām grupām bija jāizspēlē divi apļi – sarkanā trase un zilā trase (nedaudz sarežģītāka). Pēc abu apļu izspēles rezultāti bija tik līdzīgi, ka, lai noteiktu uzvarētājus, Amatieru un Iesācēju grupās notika pārspēles. Cīņa par vietām bija ļoti sīva, jo pārspēlē tika izspēlēti pat trīs grozi.  

Amatieru grupā kopvērtējumā pēc abiem apļiem Jānis Matīss ieguva 117 punktus, kas viņam ļāva pārliecinoši ieņemt 1. vietu. Savukārt Jānim ar 121 punktu sekoja Aleksandrs Abramovs, Rihards Salaka un Aleksandrs Mizis. Pēc nervus kutinošajām pārspēlēm par 2. līdz 4. vietu - Aleksandrs Abramovs izcīnīja 2. vietu, Rihards Salaka – 3. vietu un Aleksandrs Mizis – 4. vietu.

Arī Iesācēju grupā līdz pēdējam grozam rezultāts bija punkts punktā. Pēc divu apļu kopvērtējuma Jānis Vītols un Alvis Rudzītis bija ieguvuši 128 punktus, bet Nauris Vasiļevskis un Vitolds Suksis – 130 punktus, savukārt Toms Gustavs Čivčs un Nikijs Platkevics – 132 punktus. Līdz ar to notika 3 pārspēles – par 1./2. vietu, 3./4. vietu un 5./6. vietu. Pēc ļoti sīvām cīņām, līdz pat 3 grozu izspēlei, 1. vietu izcīnīja Jānis Vītols, 2. vietu – Alvis Rudzītis un 3. vietu – Nauris Vasiļevskis.

Sieviešu grupā 1. vietu izcīnīja Aija Grundmane (ar 140 punktiem), 2. vietu – Laura Ekharde (ar 145 punktiem) un 3. vietu – Gunita Skare (ar 146 punktiem). Šajā grupā loti līdzīgs TOP 3 bija arī 3. posmā Lēdurgā – 1. vieta bija Aijai Grundmanei, 2. vieta – Laurai Ekhardei, 3. vieta – Elīnai Lēlei.

Pēc diviem apļiem Bērnu grupā (dzimuši 2009.gadā un jaunāki), abu apļu kopvērtējumā 1. vieta Nilam Rudiņam, 2. vieta Annijai Cerai un 3. vieta – Paulai Luīzei Piebalgai. Jau no pirmā posma sīvākās cīņas par vietām notika starp Anniju un Paulu. Arī šajās sacensībās tādas neizpalika, jo pēc pirmā apļa par 2 punktiem mazāk bija Paulai, kas viņu ierindoja 2.vietā. Taču Annija nospēlēja labāk otro apli, un kopvērtējumā ieguva mazāk punktus, līdz ar to apsteidza Paulu un ieguva 2. vietu.

Ja jau pēc pirmā posma tika minēts, ka Latvijas disku golfa kalendārā šāda līmeņa sacensībām ir vieta, tad pēc ceturtā posma tas tikai apstiprinājās, jo visos posmos jauno spēlētāju bija pietiekami daudz, lai sacensībās aizpildītu visus celiņus 18 grozu laukumā. Gan spēlētāji, gan arī federācija šajos posmos daudz iemācījās, un nākamgad B līgas sacensību posmi noteikti būs vēl lieliskāki!

Latvijas Disku golfa federācija saka lielu paldies visiem dalībniekiem par dalību šajos posmos.

Tiekamies nākamās sezonas B līgas sacensībās!